Akcja Zima 2018/2019
- Szczegóły
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu tak jak w latach ubiegłych, kierując się troską o wszystkie osoby pozbawione miejsca zamieszkania, bezdomne, bez dachu nad głową realizuje projekt socjalny pn. „Akcja zima 2018/2019”. Celem projektu jest zapewnienie potrzebującym schronienia, gorącego posiłku oraz niezbędnej odzieży w okresie jesienno - zimowym.
Zgodnie ze sporządzonym harmonogramem działań akcja rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku i będzie trwała do wiosny 2019 roku (w zależności od panującej aury). W tym czasie pracownicy socjalni wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej systematycznie wizytują miejsca koczowania bezdomnych na terenie miasta Grudziądza. Osoby zainteresowane pomocą tutejszego ośrodka otrzymują fachowe wsparcie ze strony pracowników socjalnych.
Ponadto przed rozpoczęciem zimy ośrodek zwrócił się do różnych podmiotów i instytucji oraz mieszkańców Grudziądza o zwiększenie zainteresowania osobami bezdomnymi koczującymi np. w altankach działkowych, na ulicach miasta, piwnicach, dworcach, w węzłach ciepłowniczych lub innych miejscach, celem uniknięcia zgonów spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przez cały okres realizacji projektu apelujemy do mieszkańców Grudziądza o szczególną uwagę w kontaktach z osobami potrzebującymi pomocy. Cały czas trwa dystrybucja ulotek informacyjnych ( PLAKAT - pobierz! (PDF, 483 KB)).
Dzięki tym działaniom społeczność lokalna w całym okresie trwania projektu otrzymuje informacje, iż w sytuacjach dotyczących osób bezdomnych należy zwrócić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Straży Miejskiej czy też Komendy Miejskiej Policji.
Żaden sygnał ze strony mieszkańców Grudziądza nie pozostanie bez reakcji.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu poszukuje osób na stanowisko pracownika socjalnego
- Szczegóły
Kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego określa art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1508 z późn. zm.). Zgodnie z wyżej wymienionym art. pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymieniowych warunków:
- posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych
- ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna
- do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.
Wyjaśnienia:
- Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r. ukończyły studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia, mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.
- Osoby, które w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 12 maja 2004 r. o pomocy społecznej, tj. w dniu 1 maja 2004 roku kontynuowały studia magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia i ukończyły te studia do dnia 31 października 2007 r. – bez względu na ukończoną podczas studiów specjalność – mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.
- Osoby, które rozpoczęły realizację specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego począwszy od dnia 1 października 2008 r., a dyplom ukończenia studiów uzyskały w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2013 r. muszą udokumentować zrealizowane wymagania wprowadzone przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 stycznia 2008 r.
w sprawie specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego realizowanej w szkołach wyższych (Dz. U. z 2008 r. nr 27 poz. 158).
Rozporządzenie określa wykaz godzin przedmiotów (330 godziny) oraz praktyk zawodowych (240 godzin) niezbędnych do zaliczenia w celu uznania kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego.
Osoby zainteresowane pracą na stanowisku pracownika socjalnego prosimy o składanie dokumentów w Dziale Organizacyjnym, ul. Waryńskiego 34A, pokój 102.
Rodziny zastępcze potrzebne od zaraz!
- Szczegóły
Ogłaszamy nabór kandydatów na rodziny zastępcze
Deklarujemy wsparcie i pomoc wszystkim chętnym osobom, które chciałyby oddać dzieciom swój czas i serce! Dlatego też zapraszamy małżonków lub osoby niepozostające w związku małżeńskim. Gwarantujemy ciekawe, warsztatowe, bezpłatne szkolenie w dniach i godzinach dogodnych dla kandydatów na rodziny zastępcze, zazwyczaj weekendy. Jeśli są wśród Was, Waszych kręgach i grupach przyjaciół osoby zainteresowane pomocą dzieciom, pragnące zostać rodziną zastępczą gorąco prosimy o kontakt z nami w siedzibie MOPR ul. Waryńskiego 34A p.203 lub telefonicznie z głównym specjalistą - koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej 519 441 453.
Projekt partnerski pn. „Rodzina w Centrum 2”
- Szczegóły
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu i samorządami powiatowymi i miejskimi z województwa kujawsko-pomorskiego realizuje projekt pn. „Rodzina w Centrum 2” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegółowe informacje nt. ww. przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej: www.mopr.grudziadz.pl/ w zakładce „Programy i projekty” - „Projekty EFS” - „Projekty konkursowe”.