Informacje o Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Grudziądzu
Główna siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, zwanego dalej Ośrodkiem lub Mopr znajduje się przy ulicy Waryńskiego 34A w Grudziądzu.
Budynek ma trzy wejścia.
To zdjęcie przedstawia główne wejście do budynku głównego.
Przy głównym wejściu do budynku zamontowane jest system wzywania call-hear. Osoba potrzebująca wsparcia naciska przycisk i czeka na pojawienie się pracownika MOPR. Pracownik pomoże wymagającemu klientowi w poruszaniu się po budynku. Zaprowadzi lub wskaże miejsce jego wizyty.
To zdjęcie przedstawia system wzywania call-hear.
To zdjęcie przedstawia wejście boczne znajdujące się przy windzie (po lewej stronie wejścia głównego) – to wejście jest odpowiednie dla osób z niepełnosprawnościami, starszych i dla matek z dziećmi.
Wejście do kasy znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego - to wejście jest przeznaczone dla klientów kasy i jest ono odpowiednie dla osób z niepełnosprawnościami, starszych i dla matek z dziećmi.
Przed budynkiem głównym jest specjalne miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnościami.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jest na parterze budynku tuż przy windzie.
Toaleta jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jeśli chcesz z niej skorzystać poproś o pomoc pracownika ochrony, którego znajdziesz w pomieszczeniu portierni. Portiernia znajduje się po lewej stronie gdy wejdziesz do budynku wejściem głównym. Jeśli potrzebujesz pomocy w innych sprawach to pracownik portierni także pomoże, np. odpowie na pytania, skieruje do właściwego pracownika.
W budynku dostępny jest plan tyflograficzny, który pomaga w lepszym odnalezieniu się w budynku - umożliwia szybkie dotarcie do poszczególnych pomieszczeń Ośrodka oraz sprawne załatwienie spraw.
Na pierwszym i ostatnim biegu schodów wewnętrznych zamontowane są aluminiowe nakładki (wyczuwalne stopami i za pomocą białej laski).
Dzięki systemom YourWay Plus i YourWay Beacon klienci Ośrodka mogą odnaleźć m. in. wejście i wyjście z budynku, windę, a także odnaleźć miejsca, które zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych (osoba z dysfunkcją wzroku po połączeniu z telefonem komórkowym posiadającym bezpłatną aplikację YourWay otrzyma informację dźwiękową opisującą miejsce w którym się znajduje). Aplikacja YourWay wymaga dostępu do lokalizacji oraz włączonego połączenia Bluetooth.
Posiadamy przenośną pętlę indukcyjną przeznaczoną dla osób niedosłyszących, która wspomoże Państwa rozmowę podczas spotkań z pracownikami i ułatwi sprawne komunikowanie się z osobami z niepełnosprawnością sensoryczną.
Czym zajmuje się Ośrodek?
Tutaj można otrzymać świadczenia z pomocy społecznej, dodatki mieszkaniowe oraz energetyczne.
W Mopr można złożyć wniosek o przyznanie świadczeń rodzinnych (w tym związanych z niepełnośpranością), wychowawczych i z funduszu alimentacyjnego oraz w ramach programu Dobry start.
Pracownicy Ośrodka zajmują się także sprawami z zakresu kierowania do domu pomocy społecznej, pieczy zastępczej i interwencji kryzysowej (niebieska karta) oraz dofinansowań z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Kontakt z pracownikami
Zapraszamy do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
Żeby załatwić sprawy w Mopr osoby ze szczególnymi potrzebami mogą: napisać pismo i wysłać je na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Waryńskiego 34A 86-300 Grudziądz lub przynieść pismo do sekretariatu.
Sekretariat to biuro, w którym można zostawić pisma, podania, wnioski i dokumenty.
Jak trafić do sekretariatu?
Wchodzisz do budynku wejściem bocznym – od strony windy, a następnie skręcasz w lewo. Teraz wchodzisz schodami lub wjeżdżasz windą na pierwsze piętro.
Gdy będziesz już na pierwszym piętrz otwórz poniższe drzwi
i idź do końca korytarza do kolejnych drzwi, które otwierasz i wchodzisz na klatkę schodową.
Na klatce schodowej odnajdujesz drzwi oznaczone tabliczką z napisem Sekretariat.
Otwórz drzwi z napisem Sekretariat i wejdź do pomieszczenia. Tutaj nasz pracownik pomoże w załatwieniu sprawy.
Jeśli chcesz się z nami skontaktować telefonicznie, zadzwoń na numer 566968700 lub wyślij fax na numer 566968702 .
Możesz też wysłać wiadomość e-mail na adres:
Możesz także napisać pismo i wysłać je za pomocą platformy e-PUAP: www.epuap.gov.pl. ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Do tego sposobu trzeba mieć internet i swoje konto w ePUAP.
Osoby mające zamiar skorzystania z usługi tłumacza języka migowego powinny skontaktować się w godzinach pracy Ośrodka co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Mopr, z wyłączeniem sytuacji nagłych, poprzez:
- zgłoszenie się osobiście w sekretariacie Ośrodka przy ul. Waryńskiego 34A, pok. nr 101;
- przesłanie prośby o umówienie spotkania na adres poczty elektronicznej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer faksu: 566968702; - zgłoszenie telefonicznej prośby przy pomocy osoby przybranej dzwoniąc pod numer: 566968701.