Punkt informacyjny, punkty odbioru darów oraz specjalny samochód do ich transportu – to tylko niektóre elementy działań Miasta, mających na celu skoordynowanie pomocy dla Ukrainy.


Flagi: niebiesko żółta i biało czerowna

Punkt informacyjny znajduje się w Urzędzie Miejskim i funkcjonuje w godzinach 8-17. Będzie w nim można uzyskać szczegółowe informacje. Można również korzystać z kontaktu telefonicznego oraz mailowego:
  • numery telefonów 667 117 207 (24/7) oraz 697 701 048 (pon. – pt. 8.00-17.00)
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 Miasto zorganizowało również punkty odbioru darów. Pełen ich wykaz znajduje się tutaj. Jeśli ktoś zorganizował zbiórkę własnymi siłami, jest możliwość zgłoszenia się i zamówienia transportu, którym Miasto dysponuje.

Raz jeszcze przypominamy, że należy zbierać wyłącznie te rzeczy, które są na oficjalnej liście przygotowanej przez Wojewodę. Pełen wykaz znajduje się tutaj.

Grudziądz jest także przygotowany na przyjęcie uchodźców. Są zabezpieczone miejsca w liczbie wskazanej przez Wojewodę i w tej kwestii Miasto będzie realizować wszystkie decyzje oraz polecenia centralne.Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy