Na pierwszym planie znajduje się srebrna korona z różowymi kryształkami oraz różowym napisem HAPPY BIRTHDAY. Korona leży na stole. Reszta kadry jest rozmazana - za stołem stoi dziewczynka około 10 - letnia. W tle słychać spokojną linię melodyczną.

Dziewczynka siedzi przy stole, rysuje kredkami. W lewej ręce trzyma dwie kredki żółtą i czerwoną, w prawej ma czarną. Na stole leżą inne kredki. Pojawia się na dole zielony pasek    z napisem: Kampania społeczna „Rodzina zastępcza – bezpiecznym domem”. Napis po chwili znika.  

Kadr pokazuje, że dziewczynka narysowała dom z czerwonymi drzwiami oraz dwiema szczęśliwymi postaciami. Na kartce na środku znajduje się niebieska kredka, a w lewym górnym rogu znajduje się linijka. W prawym dolnym rogu znajduje się niebiesko - zielone pudełko z kredkami. 

Przy stole siedzi dziewczynka w prawej ręce ma różowy ołówek z piórkami i rysuje rysunek na kartce papieru. Bliżej kamery na stole leży stosik kredek. Dziewczyna siedzi bokiem do kamery ale widzimy buzię, która się uśmiecha. Dziecko głosem dziecinnym wypowiada słowa „chce mieć kolorowy domek”.

Kamera filmuje z tyłu dwie dziewczynki. Dziewczynka po lewej stronie trzyma w lewej rączce kredki a w prawej żółtą kredkę, którą rysuje. Dziewczynka po prawej stronie obserwuje tą pierwszą.

Dziewczyna około 15 lat zakłada słuchawki na uszy. Zmienia się kadr, pokazany jest telefon komórkowy typu smartfon, na którym wyświetla się teledysk przedstawiający kobietę w czarnych włosach z grzywką.

Ponowna zmiana kadru. Pojawia się wcześniej pokazana dziewczyna z słuchawkami na uszach. W prawej ręce trzyma mikrofon. W lewej trzyma telefon. Dziewczyna śpiewa. Ponowna zmiana kadru. Wyżej wymieniona. dziewczyna siedzi, za nią widać biurko, na którym znajduje się laptop, mikrofon na statywie oraz zapalona lampka biurkowa. Nastolatka opowiada o hobby, chce mieć rodzinę. Pokazane są dwa mikrofony, które stoją na półce.

Kolejny kadr. Na ekranie widzimy śpiewającą ww. dziewczynę, jednakże w tle słychać ciepły, niski głos Prezydenta Grudziądza – Pana Macieja Glamowskiego.  

Dziewczynka siedzi na brązowej kanapie w koronie z napisem HAPPY BIRTHADY (korona z sceny 1) i uśmiecha się do kamery.

Zmienia się kadr. Pokazany jest „od góry” szklany świecznik, w którym pali się świeczka tzw. podgrzewacz. W tle nadal słychać głos prezydenta mówiącego o potrzebach dzieci.

Zmiana ujęcia, kamera pokazuje zamyśloną, smutną dziewczynkę wyglądającą przez drewniane okno, które jest umieszczone w budynku z cegły. Na parapecie znajdują się świąteczne dekoracje: świerk, srebrne szyszki oraz lampki. W mieszkaniu widać światełka na choince. Muzyka spokojna, Prezydent Grudziądza kontynuuje wypowiedź.

Na pierwszym planie pojawia się szara okrągła maskotka, którą trzyma dziewczynka.

Pokazana jest dziewczynka, która wcześniej wyglądała przez okno domu. Siedzi na parapecie, a starsza dziewczynka wyciąga dłoń i pomaga jej zejść z parapetu. W mieszkaniu jest świąteczny wystrój.

Zmiana kadru. Pojawia się Prezydent Grudziądza. Stoi po prawej stronie w kremowej koszuli i marynarce szarej w dużą czarną kratę. W lewym dolnym rogu widnieje biały napis personalizujący wypowiadającego. W pierwszej linijce jest napisane Maciej Glamowski w drugiej linijce PREZYDENT GRUDZIĄDZA. Prezydent znajduje się prawdopodobnie w gabinecie. Na ścianie wiszą dwa obrazy. W lewym rogu pokoju znajduje się zegar stojący. Po lewej stronie jest wielkie brązowe okno. W pokoju znajdują się dwa skórzane fotele, stolik kawowy. W dolnym rogu widać stół i krzesła. Prezydent apeluje o pozostanie rodziną zastępczą.

W następnej scenie rodzina z dziećmi, ubranymi w zimowe kurtki, czapki, szaliki spacerują po uliczkach Grudziądza, widać ceglaną fasadę oraz świąteczną iluminację. W towarzystwie dzieci, z których jedno trzymane jest na rękach przez mężczyznę, dorośli zachęcają do pozostania rodziną zastępczą.

Zmiana kadru. Ukazana uśmiechnięta dziewczynka w czarnej czapce i różowym szaliku. Pojawia się  na dole zielony pasek z napisem: Kampania społeczna „ Rodzina zastępcza – bezpiecznym domem” . 

Pojawia się tablica, na której na szarym tle widnieje niebieski napis: Poszukujemy rodzin zastępczych. Pod spodem znajduje się napis skontaktuj się z nami. Niżej w kolorze zielonym znajduje się napis: Koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej  oraz dwa nr telefonu 56 686 87 75 / 56 686 87 81. Po prawej stronie widnieje logo MOPR w Grudziądzu, który przedstawia kolorowy wizerunek rodziny, mama, tata i dziecko. Na górze widnieje czarny skrót MOPR. Pod postaciami znajduje się napis MOPR w Grudziądzu. W  dole zielony pasek z napisem: Kampania społeczna „ Rodzina zastępcza – bezpiecznym domem”.

Na koniec filmu wyświetla się szara tablica, która informuje czarnym napisem, że kampania współfinansowana przez fundację EY. Pod napisem znajduje się logo fundacji, które przedstawia trzymającą się za ręce rodzinę, chłopca, kobietę, mężczyznę i dziewczynkę. Rodzina jest koloru żółtego. Ich cień jest czarny/ciemnoszary. Pod obrazkiem znajduje się żółty napis FUNDACJA, natomiast w kolorze czarnym jest napis EY.