Promocja rodzicielstwa zastępczego. 

Film ma na celu promocję rodzicielstwa zastępczego.

Rodzina zastępcza
Jasny pokój dziecięcy. W tle słychać spokojną muzykę. Na podłodze siedzą chłopiec  i dziewczynka w okularach. Dziewczynka bawi się lalkami, a chłopiec trzyma w ręce dużą świnkę morską. Uśmiechnięte dzieci siedzą w kółku wraz z córką opiekunów i podają sobie piłkę.
Kobieta, opiekun rodziny zastępczej opowiada, że zostali z mężem rodziną zastępczą dla Radka i Karoliny, ponieważ dzieci zostały pozbawione opieki ze strony matki i ojca.
Rodzinne śniadanie
Jasna kuchnia. Rodzina wspólnie przygotowuje śniadanie. W tle słychać muzykę.  Na stole stoją talarze i filiżanki wypełnione herbatą. Dzieci wraz z opiekunem przygotowują kolorowe kanapki.
Mężczyzna, opiekun rodziny zastępczej opowiada, że stworzyli dzieciom dom pełen ciepła, miłości i szacunku dla dzieci.
Plac zabaw
Słoneczne popołudnie. Babcia spaceruje za rękę z wnuczką po placu zabaw. W tle słychać spokojną muzykę. Uśmiechnięta dziewczynka  buja się na huśtawce. Babcia pomaga wnuczce wspiąć się na tor przeszkód, składający się z wiszących opon samochodowych. Babcia przytula wnuczkę, widać silne więzi.
Babcia opowiada, że Wiktoria została pozbawiona opieki ze strony matki i dlatego przejęła opiekę nad wnuczką. Dziś Wiktoria jest pogodnym i szczęśliwym dzieckiem.
Rodzina zastępcza jest szansą na szczęśliwe dzieciństwo i dorosłe życie.
Skwer Andrzeja Wajdy
Słoneczny skwer Andrzeja Wajdy, koło Pomnika Flisaka w Grudziądzu. Na skwerze można zobaczyć tabliczki z nazwami ul. Grudziądzkiej. W tle spokojna muzyka. Dzieci śmieją się i biegają po placu. Koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej kręcą skakanką, przez którą skacze radosna dziewczynka.
Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej Pani Elżbieta Raczkowska opowiada, iż wśród nas żyje dużo niewinnych i bezbronnych dzieci, które dużo w życiu wycierpiały. Te dzieci są już szczęśliwe, znalazły rodziców zastępczych.
Brukowe podejście do Bramy Wodnej. Dzieci biegną w kierunku Dyrektora MOPR i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Pan Dyrektor bierze na ręce dziewczynkę, która trzyma w rączce maskotkę Kubusia Puchatka.
Dyrektor MOPR Pan Włodzimierz Zieliński zawraca się z apelem do mieszkańców Grudziądza. Poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze. Dzieci czekają na Ciebie. Zostań rodzicem zastępczym.
W dole ekranu po lewej stronie widoczne jest logo MOPR. Na białym tle ukazany jest kolorowy wizerunek rodziny, mama, tata i dziecko. Na górze widnieje czarny skrót MOPR. Z prawej strony ekranu umieszczone w białym kolorze są dane adresowe Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, 86-300 Grudziądz, ul. Waryńskiego 34 A.
Dane kontaktowe
Na koniec filmu pojawia się tablica, na której na szarym tle widnieje biały napis koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej.
Zielonym kolorem napisane są dane Pani Janina Józefiak numer telefonu 519 441 423
Niebieskim kolorem napisane są dane Pani Elżbieta Raczkowska numer telefonu 519 441 453
W dole ekranu nadal  po lewej stronie widoczne jest logo MOPR. Na białym tle ukazany jest kolorowy wizerunek rodziny, mama, tata i dziecko. Na górze widnieje czarny skrót MOPR. Z prawej strony ekranu umieszczone w białym kolorze są dane adresowe Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, 86-300 Grudziądz, ul. Waryńskiego 34 A.