Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu poszukuje osób na stanowisko pracownika socjalnego
- Szczegóły
Kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego określa art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1508 z późn. zm.). Zgodnie z wyżej wymienionym art. pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymieniowych warunków:
- posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych
- ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna
- do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.
Wyjaśnienia:
- Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r. ukończyły studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia, mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.
- Osoby, które w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 12 maja 2004 r. o pomocy społecznej, tj. w dniu 1 maja 2004 roku kontynuowały studia magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia i ukończyły te studia do dnia 31 października 2007 r. – bez względu na ukończoną podczas studiów specjalność – mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.
- Osoby, które rozpoczęły realizację specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego począwszy od dnia 1 października 2008 r., a dyplom ukończenia studiów uzyskały w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2013 r. muszą udokumentować zrealizowane wymagania wprowadzone przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 stycznia 2008 r.
w sprawie specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego realizowanej w szkołach wyższych (Dz. U. z 2008 r. nr 27 poz. 158).
Rozporządzenie określa wykaz godzin przedmiotów (330 godziny) oraz praktyk zawodowych (240 godzin) niezbędnych do zaliczenia w celu uznania kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego.
Osoby zainteresowane pracą na stanowisku pracownika socjalnego prosimy o składanie dokumentów w Dziale Organizacyjnym, ul. Waryńskiego 34A, pokój 102.
Rodziny zastępcze potrzebne od zaraz!
- Szczegóły
Ogłaszamy nabór kandydatów na rodziny zastępcze
Deklarujemy wsparcie i pomoc wszystkim chętnym osobom, które chciałyby oddać dzieciom swój czas i serce! Dlatego też zapraszamy małżonków lub osoby niepozostające w związku małżeńskim. Gwarantujemy ciekawe, warsztatowe, bezpłatne szkolenie w dniach i godzinach dogodnych dla kandydatów na rodziny zastępcze, zazwyczaj weekendy. Jeśli są wśród Was, Waszych kręgach i grupach przyjaciół osoby zainteresowane pomocą dzieciom, pragnące zostać rodziną zastępczą gorąco prosimy o kontakt z nami w siedzibie MOPR ul. Waryńskiego 34A p.203 lub telefonicznie z głównym specjalistą - koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej 519 441 453.
Projekt partnerski pn. „Rodzina w Centrum 2”
- Szczegóły
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu i samorządami powiatowymi i miejskimi z województwa kujawsko-pomorskiego realizuje projekt pn. „Rodzina w Centrum 2” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegółowe informacje nt. ww. przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej: www.mopr.grudziadz.pl/ w zakładce „Programy i projekty” - „Projekty EFS” - „Projekty konkursowe”.
Środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
- Szczegóły
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 460093,00 zł przeznaczone na dofinansowanie w 2018 r. zaopatrzenia osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze zostały w całości rozdysponowane. W związku z powyższym osoby, które w 2018 r. nie otrzymały dofinansowania w ramach ww. zadania będą mogły ubiegać się o przyznanie dofinansowania w 2019 r.