Z ogromną radością informujemy,  że dzięki środkom finansowym pozyskanym z Fundacji Ernst &Young na zorganizowanie kampanii społecznej  pod nazwą „Rodzina zastępcza - bezpiecznym domem” powstało nagranie utworu pod tytułem „Wyciągnij dłoń” promującego rodzicielstwo zastępcze. Przypominamy, że piosenka, której twórcą jest Artur Majer została wyłoniona w ramach konkursu, o którym pisaliśmy szerzej w jednej z poprzednich publikacji. Efekty pracy Artura i jego koleżanek można śledzić pod linkiem - kliknij i odtwórz

Jednocześnie zachęcamy wszystkie osoby wrażliwe na potrzeby dzieci, aby wyciągnęły swoją dłoń do naszych czekających na miłość i bezpieczny dom najmłodszych Grudziądzan i zdecydowały się na stworzenie dla nich rodziny zastępczej ponieważ to jest naprawdę bardzo ważne „jakie szanse dzieciom dacie i jakie drzwi przed nimi otwieracie”.  Osoby, które chciałyby oddać dzieciom swój czas i serce zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami pod numerami:

  • 56 69 68 774 (kierownik Działu Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej)
  • bądź 56 69 68 775 /778/ 781 (koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej).

Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj- kliknij!

Fundacja Inicjatyw Społecznych Źródło wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Grudziądzu ogłasza rozpoczęcie  naboru do projektu „Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Grudziądza”. Nabór trwać będzie w okresie od 02.01.2021 r. do 31.01.2021 r.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe wraz z załącznikami należy składać w biurze Fundacji Inicjatyw Społecznych Źródło, ul. Wyspiańskiego 1-3 w godz. od 8.00 do 16.00 lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Grudziądzu, ul. Waryńskiego 34 a, w godz. od 7.45 do 9..30 oraz do 14.15 do 15.00  - w kasie.

Do pobrania:

  • Regulamin projektu
  • Formularz zgłoszeniowy
  • Oświadczenie uczestnika

Pobierz plik z kompletem dokumentów spakowanych w formacie Zip. (ZIP, 1,89 MB)

Data aktualizacji danych: 02.01.2021 r.

Od dnia 5 stycznia 2021 r. można ubiegać się o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, tzw. „dopłatę do czynszu”

Komu przysługuje nowe świadczenie?

  • wyłącznie najemcom i podnajemcom lokali mieszkalnych spełniającym warunki przyznania dodatku mieszkaniowego (w zakresie kryterium dochodowego i powierzchni normatywnej lokalu),
  • najmującym lub podnajmującym lokal mieszkalny przed dniem 14 marca 2020 r.,
  • jeżeli średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy przed złożeniem wniosku jest co najmniej o 25% niższy niż średni miesięczny dochód osiągnięty w 2019 r.

Jaka jest miesięczna wysokość dopłaty do czynszu?

dodatek mieszkaniowy wraz z dopłatą do czynszu wynosi 75% miesięcznego czynszu, nie więcej niż 1.500,00 zł miesięcznie i przyznawany będzie na okres sześciu miesięcy.

Jaki jest termin składania wniosków?

Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu można składać do 31 marca 2021 r.

 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy działu Dodatków Mieszkaniowych MOPR pok. nr 11, tel. 56 69-68-725 i 56 69-68-726.

Informuje się, że w dniu 24.12.2020 r. (czwartek) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie  w Grudziądzu będzie nieczynny.

W związku z powyższym interesantów prosimy o załatwienie wszystkich  potrzebnych spraw w dniach wcześniejszych.